We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 725KY compatible 43Wh 4-cell battery for DELL Inspiron Vostro XPS
SKU
725KY-BTI
£51.84
£43.20
Out Of Stock - Contact for availability
725KY compatible 43Wh 4-cell battery for DELL Inspiron Vostro XPS
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 725KY-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902022967 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Replacement battery for DELL LATITUDE 5289 5289 2-IN-1 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7890 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 43 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7890 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 43 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |