We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 6C battery fPRECISION 7550 OEM: PKWVM CR72X 68N03 447VR
SKU
PKWVM-BTI
£81.50
£67.92
Out Of Stock - Contact for availability
6C battery fPRECISION 7550 OEM: PKWVM CR72X 68N03 447VR
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | PKWVM-BTI |
| EAN | 5059902024985 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7922 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 95 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Precision 7550, 7750 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7922 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 95 Wh |
| Number of battery cells | 6 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Precision 7550, 7750 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |