We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 65Wh 4 cell RC30-0328 compatible battery for RAZER RZ09-0410BE22-R3U1 RZ09-0410X RZ09-0410 RZ09-0369X RZ09-0369 RZ09-03289 RZ09-03287
SKU
RC30-0328-BTI
£95.38
£79.48
Out Of Stock - Contact for availability
65Wh 4 cell RC30-0328 compatible battery for RAZER RZ09-0410BE22-R3U1 RZ09-0410X RZ09-0410 RZ09-0369X RZ09-0369 RZ09-03289 RZ09-03287
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Razer |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | RC30-0328-BTI |
| EAN | 0886734892377 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Razer |
| Battery capacity | 4220 mAh |
| Battery voltage | 15.4 V |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Razer |
| Battery capacity | 4220 mAh |
| Battery voltage | 15.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Razer |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |