We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 65W Universal AC Adapter for HP/Dell/Lenovo/Asus/Acer/Sony/Toshiba/Fujitsu/Samsung etc. Includes USB-C connector as well as 15 additional options to power a wide range of the most popular laptops. UK power cable also provided
SKU
65WUSB-UNI-BTI-UK
£45.61
£38.01
Out Of Stock - Contact for availability
65W Universal AC Adapter for HP/Dell/Lenovo/Asus/Acer/Sony/Toshiba/Fujitsu/Samsung etc. Includes USB-C connector as well as 15 additional options to power a wide range of the most popular laptops. UK power cable also provided
Category: Power Adapters & Inverters
| SKU | 65WUSB-UNI-BTI-UK |
|---|---|
| EAN | 5059902046444 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
65W Universal AC Adapter for HP/Dell/Lenovo/Asus/Acer/Sony/Toshiba/Fujitsu/Samsung etc. Includes USB-C connector as well as 15 additional options to power a wide range of the most popular laptops. UK power cable also provided
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Input voltage | 200 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50 Hz |
| Maximum input voltage | 240 V |
| Power | |
| Input voltage | 200 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 20 V |
| Performance | |
| Brand compatibility | Any brand |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Included power plug types | UK |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Battery | |
| Battery capacity | 65 Wh |
| Other features | |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |