We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 65W AC Adapter with 4.5mm x 3.0mm HP connector for use with various HP models
SKU
AC-1965135
£20.72
£17.27
Out Of Stock - Contact for availability
65W AC Adapter with 4.5mm x 3.0mm HP connector for use with various HP models
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | AC-1965135 |
| EAN | 5055146637813 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
BTI AC HP Envy 14/15/17OEM: 709985-001 AD9043-022G2
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | HP |
| Input voltage | 90-250 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18-20 V |
| Output current | 3.42 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Input frequency | 47/63 Hz |
| Power | |
| Adjustable output voltage | No |
| Input voltage | 90-250 V |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 18-20 V |
| Output current | 3.42 A |
| Performance | |
| Brand compatibility | HP |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Certification | CE |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Packaging content | |
| Included power plug types | UK |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Country of origin | China |