We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 58Wh 4 cell 0PD19 compatible battery for DELL INSPIRON 14 5448 INSPIRON 14 5447 LATITUDE 3530 LATITUDE 3520 INSPIRON 5548 INSPIRON 5547
SKU
0PD19-BTI
£73.49
£61.24
Out Of Stock - Contact for availability
58Wh 4 cell 0PD19 compatible battery for DELL INSPIRON 14 5448 INSPIRON 14 5447 LATITUDE 3530 LATITUDE 3520 INSPIRON 5548 INSPIRON 5547
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 0PD19-BTI |
| EAN | 5056006171928 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7600 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 7600 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |