We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 57.9 3 cell 901345-855 compatible battery for HP - COMPAQ ENVY 13-AB071TU ENVY 13-AB070TU ENVY 13-AB069TU ENVY 13-AB068TU ENVY 13-AB067TU
SKU
CN03XL-BTI
£58.80
£49.00
Out Of Stock - Contact for availability
57.9 3 cell 901345-855 compatible battery for HP - COMPAQ ENVY 13-AB071TU ENVY 13-AB070TU ENVY 13-AB069TU ENVY 13-AB068TU ENVY 13-AB067TU
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | CN03XL-BTI |
| EAN | 5059902020130 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5020 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5020 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 58 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |