We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 56Wh 4 cell HSTNN-DB9J compatible battery for HP - COMPAQ DRAGONFLY MAX DRAGONFLY G2
SKU
EP04XL-BTI
£65.47
£54.56
Out Of Stock - Contact for availability
56Wh 4 cell HSTNN-DB9J compatible battery for HP - COMPAQ DRAGONFLY MAX DRAGONFLY G2
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | EP04XL-BTI |
| EAN | 5059902028617 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 7000 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |