We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 53Wh 4 cell 0TXD03 compatible battery for DELL INSPIRON 7506 2-IN-1 SILVER INSPIRON 7500 2-IN-1 SILVER INSPIRON 7306 2-IN-1 SILVER
SKU
H5CKD-BTI
£78.83
£65.69
Out Of Stock - Contact for availability
53Wh 4 cell 0TXD03 compatible battery for DELL INSPIRON 7506 2-IN-1 SILVER INSPIRON 7500 2-IN-1 SILVER INSPIRON 7306 2-IN-1 SILVER
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | H5CKD-BTI |
| EAN | 5059902004314 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3533 mAh |
| Battery voltage | 15 V |
| Battery capacity | 53 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3533 mAh |
| Battery voltage | 15 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 53 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |