We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 51Wh 4 cell 5B10W13930 compatible battery for LENOVO THINKPAD X1 CARBON 8TH GEN THINKPAD X1 CARBON 7TH GEN THINKPAD X1 YOGA 5TH GEN
SKU
L18M4P72-BTI
£78.83
£65.69
Out Of Stock - Contact for availability
51Wh 4 cell 5B10W13930 compatible battery for LENOVO THINKPAD X1 CARBON 8TH GEN THINKPAD X1 CARBON 7TH GEN THINKPAD X1 YOGA 5TH GEN
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L18M4P72-BTI |
| EAN | 5059902028600 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 3325 mAh |
| Battery voltage | 15.36 V |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 3325 mAh |
| Battery voltage | 15.36 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |