We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 51Wh 3 cell 5B10W13927 compatible battery for LENOVO YOGA X390 20NQ YOGA X390 20NN YOGA X390 THINKPAD X390 20NQ YOGA THINKPAD X390 20NN YOGA
SKU
L18L3P72-BTI
£65.47
£54.56
Out Of Stock - Contact for availability
51Wh 3 cell 5B10W13927 compatible battery for LENOVO YOGA X390 20NQ YOGA X390 20NN YOGA X390 THINKPAD X390 20NQ YOGA THINKPAD X390 20NN YOGA
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | L18L3P72-BTI |
| EAN | 5059902030801 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage REPLACEMENT 3 CELL BATTERY industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4420 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 4420 mAh |
| Battery voltage | 11.55 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 51 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |