We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 4C battery PRECISION 7530 OEM: 5TF10 0RY3F9 RY3F9 451-BCGO
SKU
5TF10-BTI
£81.50
£67.92
Out Of Stock - Contact for availability
4C battery PRECISION 7530 OEM: 5TF10 0RY3F9 RY3F9 451-BCGO
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 5TF10-BTI |
| EAN | 5059902024992 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8000 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 64 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Precision 7530 7540 7730 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 8000 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 64 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Precision 7530 7540 7730 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |