We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 4C battery LATITUDE 5520 OEM: RJ40G M033W 75X16
SKU
RJ40G-BTI
£64.13
£53.44
Out Of Stock - Contact for availability
4C battery LATITUDE 5520 OEM: RJ40G M033W 75X16
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | RJ40G-BTI |
| EAN | 5059902028570 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3941 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 63 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3941 mAh |
| Battery voltage | 15.2 V |
| Battery capacity | 63 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |