We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 47.3 2 cell GM02XL compatible battery for HP - COMPAQ CHROMEBOOK X360 11-AE102TU CHROMEBOOK X360 11-AE101TU CHROMEBOOK X360 11-AE100TU
SKU
GM02XL-BTI
£52.10
£43.42
Out Of Stock - Contact for availability
47.3 2 cell GM02XL compatible battery for HP - COMPAQ CHROMEBOOK X360 11-AE102TU CHROMEBOOK X360 11-AE101TU CHROMEBOOK X360 11-AE100TU
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | GM02XL-BTI |
| EAN | 5059902025241 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6142 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 6142 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |