We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 45Wh 4 cell WDK63 compatible battery for DELL XPS 9380 XPS 9370 VOSTRO 5391 VOSTRO 5390 LATITUDE 3301 INSPIRON 7391 2-IN-1
SKU
HK6N5-BTI
£56.12
£46.77
Out Of Stock - Contact for availability
45Wh 4 cell WDK63 compatible battery for DELL XPS 9380 XPS 9370 VOSTRO 5391 VOSTRO 5390 LATITUDE 3301 INSPIRON 7391 2-IN-1
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | HK6N5-BTI |
| EAN | 5059902025159 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5620 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5620 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |