We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 41Wh 2 cell BP02XL compatible battery for HP - COMPAQ SPECTRE 13-V018TU SPECTRE 13-V017TU SPECTRE 13-V007TU PAVILION 11-U029TU
SKU
BP02XL-BTI
£44.09
£36.74
Out Of Stock - Contact for availability
41Wh 2 cell BP02XL compatible battery for HP - COMPAQ SPECTRE 13-V018TU SPECTRE 13-V017TU SPECTRE 13-V007TU PAVILION 11-U029TU
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | BP02XL-BTI |
| EAN | 5056006171751 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage Li-Ion, 5350mAh, 7.7V power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5350 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 5350 mAh |
| Battery voltage | 7.7 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |