We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 41.0 3 cell L96887-1D1 compatible battery for HP 7X9D4UT#ABA 9E931AT#ABA 7X9D2UT#ABA
SKU
HW03XL-BTI
£57.44
£47.87
Out Of Stock - Contact for availability
41.0 3 cell L96887-1D1 compatible battery for HP 7X9D4UT#ABA 9E931AT#ABA 7X9D2UT#ABA
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | HP |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | HW03XL-BTI |
| EAN | 5059902025142 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3619 mAh |
| Battery voltage | 11.34 V |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | HP |
| Battery capacity | 3619 mAh |
| Battery voltage | 11.34 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | HP |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |