We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 3C battery LATITUDE 7310 OEM: 35J09 YJ9RP 7YX5Y
SKU
35J09-BTI
£56.12
£46.77
Out Of Stock - Contact for availability
3C battery LATITUDE 7310 OEM: 35J09 YJ9RP 7YX5Y
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 35J09-BTI |
| EAN | 5059902025203 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
BTI 3C battery LATITUDE 7310 OEM: 35J09 YJ9RP 7YX5Y 3421 mAh, 39 Wh, 11.4 V, Li-Ion, 3 Cells, Black
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3420 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 39 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell LATITUDE 7310 OEM: 35J09 YJ9RP 7YX5Y |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3420 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 39 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Dell LATITUDE 7310 OEM: 35J09 YJ9RP 7YX5Y |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |