We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 3C Battery for Vostro 5481 40Wh OEM:1VX1H VM732 YRDD6
SKU
YRDD6-BTI
£50.54
£42.12
Out Of Stock - Contact for availability
3C Battery for Vostro 5481 40Wh OEM:1VX1H VM732 YRDD6
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | YRDD6-BTI |
| EAN | 5056006188285 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage BTI 3C BATTERY FOR VOSTRO 5481 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3500 mAh |
| Battery voltage | 11.46 V |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | DELL |
| Battery capacity | 3500 mAh |
| Battery voltage | 11.46 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 40 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | DELL |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |