We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 3C battery CHROMEBOOK 3400 OEM: JPFMR 016DPH 065N6H
SKU
JPFMR-BTI
£65.47
£54.56
Out Of Stock - Contact for availability
3C battery CHROMEBOOK 3400 OEM: JPFMR 016DPH 065N6H
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | JPFMR-BTI |
| EAN | 5059902025258 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
3684 mAH, 11.4 V, 42 Wh, Li-Ion, f/ DELL Chromebook 3400 3100 3100
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Chromebook 3400 3100 3100 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 3684 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 42 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Chromebook 3400 3100 3100 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |