We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 2C BATTERY SAT PRO C40-G
SKU
4588105-2S-BTI
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | 4588105-2S-BTI |
|---|---|
| EAN | 5059902054609 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
BTI 2C BATTERY SAT PRO C40-G
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 6000 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 6000 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |