We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 2C battery LATITUDE 12 7220 OEM: J7HTX 2JT7D 451-BCDH
SKU
J7HTX-BTI
£58.80
£49.00
Out Of Stock - Contact for availability
2C battery LATITUDE 12 7220 OEM: J7HTX 2JT7D 451-BCDH
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | J7HTX-BTI |
| EAN | 5059902024916 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4473 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 34 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Latitude 12 7220 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4473 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 34 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Product colour | Black |
| Compatible products | Latitude 12 7220 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |