We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 27Wh 3 cell 01AV405 compatible battery for LENOVO THINKPAD T470S THINKPAD T460S
SKU
01AV405-BTI
£53.06
£44.22
Out Of Stock - Contact for availability
27Wh 3 cell 01AV405 compatible battery for LENOVO THINKPAD T470S THINKPAD T460S
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 01AV405-BTI |
| EAN | 5056006189046 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage OEM:01AV405 01AV406 00HW024 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2270 mAh |
| Battery voltage | 11.46 V |
| Battery capacity | 26 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2270 mAh |
| Battery voltage | 11.46 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 26 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |