We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 24Wh 3 cell 121500148 compatible battery for LENOVO THINKPAD T560 THINKPAD T550 THINKPAD T470P THINKPAD T460P THINKPAD T460 THINKPAD T450
SKU
0C52861-BTI
£53.44
£44.53
Out Of Stock - Contact for availability
24Wh 3 cell 121500148 compatible battery for LENOVO THINKPAD T560 THINKPAD T550 THINKPAD T470P THINKPAD T460P THINKPAD T460 THINKPAD T450
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | Lenovo |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | 0C52861-BTI |
| EAN | 5056006189060 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Out of Stock |
Origin Storage OEM:0C5286 45N1775 45N1776 industrial rechargeable battery
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2060 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Battery capacity | 23 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Battery capacity | 2060 mAh |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 23 Wh |
| Number of battery cells | 3 |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |