We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother PAMCR4000 magnetic card reader Black
SKU
PAMCR4000
£135.14
£112.62
Out Of Stock - Contact for availability
ThePAMCR4000 magnetic card reader makes it easy to take payments on the go
Category: Magnetic Card Readers
| SKU | PAMCR4000 |
|---|---|
| EAN | 4977766706841 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Features Uses hard-wearing materials Made especially for our RuggedJet printer range Related devices: RJ-4030 Mobile Printer RJ-4040 Wireless Mobile Printer
| Features | |
|---|---|
| Compatible products | Brother RJ-4030, RJ-4040 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Compatible products | Brother RJ-4030, RJ-4040 |
| Pallet gross weight | 172 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Depth | 155 mm |
| Height | 55 mm |
| Weight | 41 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 172 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1000 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.9 cm |
| Country of origin | China |
| Pallet gross weight | 172 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 200 pc(s) |
| Layers per pallet | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |