We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother CS-A3301 printer kit
SKU
CSA3301
- Pack of 2 genuine Brother carrier sheets
- For use with Brother ADS-2200 and ADS-2700W desktop document scanners
- Ideal for holding multiple, fragile or irregular shaped objects during a single scan
Category: Printer Kits
| SKU | CSA3301 |
|---|---|
| EAN | 0012502648840 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Out of Stock |
Designed for use with the Brother ADS-2200 and ADS-2700W desktop document scanners, the CS-A3301 is a pack of 2 carrier sheets. The recommended life per sheet before replacement is 500 scans.
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Brand compatibility | Brother |
| Product colour | Transparent |
| Compatibility | ADS-2700W, ADS-2200 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 230 mm |
| Depth | 335 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 60 g |
| Package width | 93 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package weight | 137 g |
| Packaging data | |
| Package width | 93 mm |
| Package height | 16 mm |
| Package weight | 137 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package depth | 152 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Layers per pallet | 15 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 120 pc(s) |
| Package depth | 152 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 12 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 434.4 kg |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Layers per pallet | 15 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 120 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 434.4 kg |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Layers per pallet | 15 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 120 pc(s) |