We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
be quiet! CM-30750 0.7 m
SKU
BC050
£6.54
£5.45
Out Of Stock - Contact for availability
PSU to 3 SATA + 1 HDD/Adapter HDD to FDD, 600mm + 100mm
- 3x S-ATA and 1x HDD connector for a neat connection of up to four devices
- FDD adapter included
- Individually sleeved for best feeling and quality
- Improved cooling airflow due to a well-ordered interior
- Compatible with all newer be quiet! power supplies
- 3-year manufacturer's warranty
- Product concept, design and quality control in Germany
Category: Internal Power Cables
| SKU | BC050 |
|---|---|
| EAN | 4260052183472 |
| Manufacturer | be quiet! |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
High-end finish for ambitious users
The Multi power cable for modular be quiet! power supplies offers maximum comfort and flexibility. Covered with individual sleeves in opaque black they meet even highest demands. For all who want to give their PC the finishing touch.
The Multi power cable for modular be quiet! power supplies offers maximum comfort and flexibility. Covered with individual sleeves in opaque black they meet even highest demands. For all who want to give their PC the finishing touch.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SATA 15-pin |
| Connector 2 | Molex (4-pin) |
| Cable length | 0.7 m |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Dark Power Pro 8- , Straight Power E9- , Pure Power L8- / Power Zone |
| Packaging data | |
| Package width | 86 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 90 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 86 mm |
| Package depth | 230 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package weight | 90 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |