We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Axis 02688-001 network equipment chassis White
SKU
02688-001
- Solid and robust
- Extra protection for plenum space
- Quick and easy installation
Category: Network Equipment Chassis
| SKU | 02688-001 |
|---|---|
| EAN | 7331021081673 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Out of Stock |
AXIS TA1801 Top Cover is compatible with AXIS A1210-B Network Door Controller, ideal for installations that need a full enclosure for extra protection or in plenum spaces. AXIS TA1801 Top Cover is included in AXIS A1210 Network Door Controller.
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 122 mm |
| Height | 44 mm |
| Depth | 143 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |