We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC Symmetra RM 2-6kVA Power Module (2kVA)
SKU
SYPM2KU
£2,346.08
£1,955.07
Out Of Stock - Contact for availability
APC Symmetra RM 2-6kVA Power Module (2kVA)
- Designed for high-density, double-conversion on-line power protection with scalable runtime
- Supports output voltages of 200V, 208V, and 230V
- It has a rated power of 2000 VA (1400 W)
- The modular architecture allows for easy replacement and upgrades, minimizing downtime
Category: UPS Accessories
| SKU | SYPM2KU |
|---|---|
| EAN | 0731304016885 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Out of Stock |
This power module SYPM2KU has a high density, double-conversion on-line power protection with scalable runtime.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power module |
| Product colour | Grey |
| Rack capacity | 0U |
| Power | |
| Output power capacity | 2 kVA |
| Input voltage | 230 V |
| Capacity | 1400 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 216 mm |
| Depth | 546 mm |
| Height | 83 mm |
| Weight | 7.73 kg |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |